8-200 (безкоштовно з мобільного)
044 361-50-66
044 257-11-64

Гаряча лінія 24\7

Центральний офіс
м. Київ, пр. Коломийський, 20
Васильківська
  • Русский

Свідоцтво про смерть і акт констатації смерті

Svidoctvo pohovannya

Акт констатації смерті – лікарське свідоцтво про смерть та свідоцтво про смерть – це основні документи, які необхідно отримати після смерті близької людини. Вони відіграють найважливішу роль в організації похорону. Нижче ми подаємо для вас докладний опис кожного документа, пояснюючи що це за документи та як їх можна отримати.

Акт констатації смерті, лікарське свідоцтво про смерть. Якщо людина померла вдома, то в першу чергу необхідно викликати «швидку допомогу» для констатації смерті. Якщо є сумніви щодо причин смерті, недостатньо записів у лікарській карті, та ін.. тіло направляють до моргу на судово-медичну експертизу. Відтак і лікарське свідоцтво про смерть родичі отримають вже в морзі після проведення розтину.

Якщо ж смерть людини не встановлена, була раптовою, або в разі нещасного випадку - необхідно отримати дозвіл міліції на видачу тіла для поховання чи кремації.

Втім, якщо у лікаря немає сумнівів з приводу причин смерті, а рідні надали медичну картку, або ж вона зберігається в реєстратурі поліклініки – родичі отримують лікарське свідоцтво про смерть у лікаря патологоанатома за тією адресою, де раніше спостерігався померлий (для цього необхідний паспорт померлого та ваш власний паспорт). У разі смерті людини в медичному закладі, лікар, або медична сестра повідомляють про це родичів і близьких, та інформують про те як і де отримати лікарське свідоцтво про смерть (зазвичай у патологоанатомічному відділенні медичного закладу).

Відтак тільки на підставі лікарського свідоцтва про смерть ви можете отримати свідоцтво про смерть, довідку про причину смерті, витяг з державного реєстру на отримання матеріальної допомоги у відділі реєстрації актів громадського стану (вул. Воровського 47/14), або в районному відділенні РАГС.

Якщо у Вас виникли додаткові питання, радимо: зв’яжіться з нашими фахівцями, ми надаємо безкоштовні консультації.

Тел. (044) 361-50-66, (096) 585-50-56